Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako USA a Rusko porazili EÚ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Afganistan by som do toho nemotal. Tam bola vojna aj pred invaziou USA a samotna invazia bola uplne legitimna. Taliban poskytoval svoje uzemie al-Kajde, ktora zautocila na USA a to plne legitimizovalo USA k utoku na Afganistan. Ak niekde sa v Afganistane stala chyba, potom ju spravil Obama - za hlasiteho aplauzu mnozstva EU lidrov - ked odtial nariadil postupne stiahnutie.

A co sa tyka Libye - na to zautocila EU. Bol to Sakrozy s Cameronom, ktori si utok vydrankali od USA a Rusi im to odklepli v OSN. EU nie je taka nevinna, ako sa tvari.


A co sa tyka migrancej vlny - EU nespravila nic, ked 4 roky sa v okolitych krajinach kumulovali miliony ludi, namiesto toho poslala 300 miliard eur do Grecka. Zobudila sa (skor zobudza a velmi pomaly), az ked sa ti ludia hrnu sem. No to uz je neskoro.
 

ale hlavne

vyžírkov eufemisticky nazývaných "ekonomickí imigranti" okamžite vyhodiť a ušetrené peniaze dať na tábory v okolí konfliktov, v ktorých sa ale bude MAKAŤ, žiadne že platiť čvargu za to že sa premnožuje... ibažeby to bol PLÁN.

Z reťaze odtrhnutá euroaristokracia sa po odmietnutí euroústavy naštvala na tie hnusné národy odmietajúce ďalšiu centralizáciu, a z miliónov rýchlo sa množiacej celosvetovej čvargy si ide urobiť EURONÁROD, beztvarú vykorenenú masu ktorú si myslí že bude ovládať cez sociálne výpalné.

A prvýkrát to establishment priznal, budú to dávkovať jemne, aby sa proti tomu zasa nezdvihol taký odpor.
http://echo24.cz/a/ihsgj/v-evr...

vadia vám smetiarske zakázané diskusie?

skúste slobodne. sme.freef!orums.net (bez !)
 

 

Až na pár výnimiek sa EÚ z multikulti sna zatiaľ nezobudila; prebúdzať sa možno začne až terajším lídrom veľkých krajín (Merkelová, Hollande...) skončia volebné obdobia.
 

 

Uveď jediný relevantný dôvod, ktorý ti tu nerozmetám 3 vetami, prečo by mali Američania v Afgane ostať, ak teda píšeš, že bolo Obamovou chybou odtiaľ odísť.
 

 

Nuz preto, aby sa tam o par rokov nemuseli vracat, ked ISIS, alebo nejaki ini zabijaci si tam nespravia centrum terorizmu.

Ak by tam ostali, akoze stale tam este mala cast je, mohli s relativne malymi nakladmi udrziavat krajinu v relativne stabilnej situacii. Takto sa Afganistan moze stat hrozbou a to napriklad aj pre jadrovy Pakistan.
 

?

1) Pred americkou akciou islamisti ovládali 3/4 Afganistanu vrátane Kábulu.
2) Po americkej invázii ovládali a ovládli 3/4 Afganistanu s výnimkou Kábulu a väčších miest a k tomu 1/2 "jadrového Pakistanu".
3) Ergo Afganistan neprestal byť zaujímavý pre výcvik islamistov ani po americkej invázii, počas ich prítomnosti a stalo sa presne to, čoho sa údajne bojíš ...

Fakt 3 vety stačia. Skús niečo iné.
 
Hodnoť

Asi sme predsa mali zobrať nejakých

migrantov. Fico ide na to zle.

Ako hlavné mal napadnúť kľúč, podľa ktorého sa prideľovali imigranti do krajín. Pretože nás odrbali (zase). Nie podľa počtu obyvateľov - na 10 tisíc obyvateľov 1 imigrant, pretože to vôbec neodráža to, či sú krajiny schopné ich uživiť. My nie sme schopní integrovať ani tých našich imigrantov, ktorých živíme na východe a v strede (okrem armády úradníkov).

Ale napadnúť kľúč, podľa ktorého by sa rozdeľovalo, by znamenalo priznať, ako sa u nás máme zle oproti západniarom, čo je pred voľbami riskantné. A že keď sa rozdeľujú peniaze a dotácie, tak my sme medzi poslednými (myslené dotácie, ktoré pomáhajú, nie eurofondy). A to by znamenalo by skutočne kritizovať Európske orgány, čo je nebezpečné, takto s imigrantami je to len také zašteknutie, aby sa nepovedalo (pred voličmi).
 

nie celkom

Nakoľko od začiatku leta, kedy sa po prvýkrát začalo hovoriť o kvótach, v EÚ nepredstavili skutočný plán na zníženie počtu migrantov, toto je len začiatok. A keďže prerozdeľovací kľúč je percento, tak nie je problém kedykoľvek zvýšiť základ, ktorý sa bude prerozdeľovať.
Navyše EÚ prisľúbila na každého prerozdeleného migranta poslať 6000 € na prvého polroka pobytu.
Okrem toho, ak by takýto argument obstál, potom by EÚ stála pred problémom, že v niektorých členských krajinách ľudia nemajú také sociálne vymoženosti, aké by mali mať a museli by to nejako reálne riešiť....
 

 

Preco si myslis, ze sa mechanicky prideluje na 10 000 obyvatelov jeden migrant? Nevychadzas nahodou z pevneho presvedcenia, ze ked sme Slovaci, tak je axiomaticke, ze nas odr*avaju?
http://www.theguardian.com/new...
(Relevantny pre tuto diskusiu je hned prvy graf.)

A co chces povedat slovami "myslené dotácie, ktoré pomáhajú, nie eurofondy"?
 

Tie grafy sú len počet podaných

žiadostí, voči počtu odsúhlasených žiadostí o azyl.

Práve tieto grafy sa nepáčia západným humanistom, ktorí všade rozhlasujú, ako sú u nich utečenci vítaní. Hej, kým sú ich tisíce. Ale keď už sú ich státisíce a hrozia milióny, tak humanita ide preč, a východniari starajte sa ! A príkazom (vôľa väčšiny). Čo na tom, že ste chudobní, kvôty sú podľa počtu obyvateľov a bez reptania !

Eurofondy sú škodlivé, slúžia hlavne na podporu korupcie a udržanie vlády pri moci. Ako všetky nespravodlivé dotácie. Uvediem príklad: sused má postavený nový dom a ešte ide dostať dotácie na kolektory a ja bývam v byte, driem ako muľa za 450 €, nový dom si nikdy nepostavím, teda dotácie nedostanem, ešte ma za ten 2-izbový byt ošklbávajú (platím aj za opravy 4 neplatičov u nás vo vchode). A sused sa mi vyškiera.
 
Hodnoť

Ani kvóty, ani Fico ...

To, že náš premiér zastáva voči utečencom tvrdú líniu je len dobre. Na Slovensku je drvivá väčšina občanov proti infiltrácii cudzieho elementu - islamu. To je tá pravá pravda. Nie utečenci samotní, ale to, čo si v svojich batohoch prinášajú je hrozbou nielen pre nás ale aj pre celú Európu. Okrem už spomínaného fanatického náboženstva je tu vysoká pravdepodobnosť prenikania teroristov alebo ich školiteľov a náborárov. V neposlednom rade je treba mať na pamäti, že je to len predvoj, tí čo sa tu usadia pritiahnu svoje rodiny ktoré doma zanechali. Mnohí prichádzajú aj s deťmi, mnohé ženy sú samodruhé a nakoniec : tak ako naši neprispôsobiví spoluobčania nemajú problém s reprodukciou. Kedysi sa o vpáde Hunov a ich vodcu Attilu vravievalo, že je to bič boží. Naskytá sa otázka, čo je pre Európu toto ľudské cunami ? Trest Boží ?! V každom prípade sme potrestaní tými, čo tak ľahkovážne a neuvážene vábia masy utečencov a aj tými, čo sa za každú cenu chcú prezentovať ako záchrancovia ľudstva a humanity ako takej. V mojich očiach sú a zostanú len potreštenými liberálmi a preudohumanistami, ktorí by najradšej od samej lásky utečencom urobili pomyslenie ale popritom vôbec nemyslia na svojich spoluobčanov a ako im čo najlepšie urobiť život znesiteľnejším a krajším. Nemáme dosť svojich problémov ? Autor blogu má možno kúsok pravdy v tom, že Fico naháňa preferencie pred voľbami. Možno je to z jeho strany kalkul, možno. Som s ním však zajedno, že ak sa chceme infiltrácii cudzej kultúry a nebezpečenstiev z toho vyplývajúcich ubrániť. Niet inej cesty ako byť proti kvótam a nevpustiť na naše územie nikoho, kto nebude preverený a nepožiada o azyl !!! Inak je mi pán Fico a jeho ficovláda ukradnutí. Ja som demokrat a vlastenec. Tu som sa narodil a tu raz aj zomriem. Nikdy nepôjdem vo veci uchovania dedičstva našich otcov proti vlastnému presvedčeniu. Pevne dúfam, že tento názor zdieľa väčšina občanov Slovenska.
 
Hodnoť

Kvóty nemajú žiaden zmysel

Budem citovať z blogu: "Otvárať donekonečna utečencom brány dokorán sa síce nedá, ale tých, ktorí sú už v Európe, si treba spravodlivo podeliť." To zaváňa sociálnym inžinierstvom. A čo je to spravodlivé rozdelenie. Ja viem, že európska komisia niečo vymyslela, ale trochu to zabudla dotiahnuť a domyslieť. Západ svojou snahou o vytvorenie imageu morálneho a spravodlivého sveta si dláždi svoju cestu do pekla. Verím, že mi touto cestou nepôjdeme a budeme používať zdravý rozum, a nie emócie ktoré sa u nás snažia vyvolať niektoré slovenské média. EÚ asi nikdy nebude rešpektovanou svetovou veľmocou, keďže pomaly ale isto sa stávame slepým črevom sveta. Keby EÚ chcela byť veľmocou, tak by sa musela odpojiť od USA, a nesprávať sa ako užitočný idiot. Ale bohužiaľ nedeje sa to. Niekedy mám pocit, že aj Obama má väčší vplyv na utečeneckú krízu v Európe ako EÚ. Bohužiaľ.
 
Hodnoť

 

Na slovesnku mal stále vplyv niekto cudzí, buď Rusi alebo západné krajiny, Nech to dopadne akokoľvek, vplyv nad naším malým Slovenskom si zase niekto prerozdelí.
 
Hodnoť

Ahoj, Szilárd,

ak smiem podotknúť, formálne je Tvoj text pomerne na úrovni, všetka česť asistentkinej korektúre, zaradil by som ho však skôr do rubriky Živé slová.
Tam v nedeľu dopoludnia na kazateľnici možno teoretizovať, už len aby Ti poslucháči nezaspali.

A čo sa konkrétnych faktov týka, to je remeslo ako každé iné, treba to ovládať. Ak hovoríš o ornej pôde, tak je vidno, že asi vieš, o čom je reč, inak, ako umiernený diletantizmus to nie až tak zlé, dobre zapadneš do našej blog-scény, len pokračuj.

Teda k faktom, napríklad:

Pre rozdeľovanie utečenčov v Európe zohraje pravdepodobne podstatnú úlohu nemecký kľúč kvót Easy, pretože je overený mnohoročnými skúsenosťami z nemeckých krajov a pomerne objektívny: berie do úvahy okrem počtu obyvateľov aj príjem kraja, už prítomný počet utečencov z minulosti a celkovú situáciu infraštruktúry ako počet podnikov, úroveň nezamestnanosti a podobne.


Prajem mnoho zdaru
 
Hodnoť

A kam

zapocitavas tych, co su na ceste a tych, co sa chystaju na cestu? Akoze tych, co uz su v Europe, delit podla kvot, ked prud utecencov neustava? A dufam, ze uz mas prichystanych anglickych a arabskych tlmocnikov, ako pozaduje Dubovcova, ktora schvaluje prechod hranic len tak volne. A samozrejme ubytovanie na urovni, nie nejaky Medvedov. Co takto vypovedat z najomnych bytov najomnikov a zariadit ich pre utecencov podla vzoru Nemecka?
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 262
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 960
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 384
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 938
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 458
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 988
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 265
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 126

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?