Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najprv Csáky o autonómii, potom Jobbik v Dunajskej Strede. Náhoda? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Slota v SMK a naopak. Obaja extrémisti.
 
Hodnoť

Jobbik má kanceláriau, no a čo ?

Prečo by nemohol mať Jobbik kanceláriu na Slovensku, keď si platí nájom - pýtal sa komentátor, ktorého fotografia v SME je po každom druhom článku. Viac fotografií má iba korejský diktátor vo svojích novinách. Dobre sa pýta, keď ničomu nerozumie, alebo nechce rozumieť.
_
Treba povedať jasne: Maďarsko je najväčším nepriateľom Slovenska, a vznik Slovenska (Československa) považujú za krivdu na maďarskom národe. Aj posledne jobbikovci vykríkovali "nenávidíme Slovákov a Slovensko". Maďarská nenávisť voči Slovákom je nevykoreniteľná a v latentnej podobe je tu vždy. Čiže ak Jobbik si otvorí kanceláriu na Slovensku, nie je to už iba skrytá nenávisť. ale otvorená.
_
Ako chce Jobbik a Maďari dosiahnuť stav, ktorý si želajú. V prvom rade vedia, že bez Ruska nezmôžu nič. Preto je v súčasnosti maďarská vtieravosť Rusku, Orbánovske poklonkovanie Putinovi, družba Jobbiku s ruskými nacionalistami a vyvzvedná služba Jobbiku v prospech Ruska. Pokračujúcou cestou je provokácia s autonómiou, jobbikovské kancelárie....
_
Sú aj iné znepriatelené štáty, národy, ktoré by podobnú akciu považovali za provokáciu a neepriateľský akt. Kto si vie predstavič, žeby si Hamas otvoril kanceláriu v Tel Avive ? Kto si ve predstaviť, žeby Kim čong un by si otvoril kanceláriu v New Yourku, alebo v Soule A podobne ? Predstaviť si to môžeme, ale tie následky si tiež viete predstaviť ?
_
Čo sa týka Csákyho, je také pravidlo, že čím ďalej od mesta, tým väčší nacionalista. Bolo by dobre vedieť, kto a ako mu ublížil.
 

Nedá sa nesúhlasiť, ale zaujímal by ma

Tvoj pohľad na súvislosť medzi maďarskou a našou vtieravosťou Kremľu. Čo nezmôžeme my bez Ruska?
 

Ak Ťa zaujíma môj názor, tak

odpoviem.
_
Naše vzťahy s Rusmi sú prirodzené, čiže o niejakej veľkej vtieravosti nemožno písať. Z minulosti na útlak z Uhorskej strany sa pozerali Slováci s nádejou na Rusko a boli prenasledovaní za Panslavizmus. V súčasnosti každá zodpovedná vláda nemôže otvorene vystupovať proti Rusom. Korektné vzťahy musíme udržiavať i s Ukrajinou. Ako správne píšeš, bez Ruska veľa nezmôžeme. Politicky, vojensky, ekonomicky sme na strane Západu, ale určitý rovnovážny stav musí byť. Orbánovi je Západ na príťaž pri presadzovaní svojich nacionalistických záujmov, preto vyhlasuje orientáciu na Východ: Rusko, Irán. Čína...
 

Ale možno.

Ak to nevidíš Ty, ja Ťa zrejme o tom nepresvedčím. Minulosť vynechaj, panslavizmus do toho nemiešaj. K panslavizmu sa ľudia utiekali pokiaľ ide o Rusko (asi tušíš, že Slovania sú aj inde) najmä pre jeho veľkosť a kultúru. To sa však týka národa, ale nie politiky. Ruská politika, najmä v Európe neznamenala nikdy nič dobré. A žiaľ, trvá to dodnes.
 

Chválim niekde ruskú politiku ?

Maďari vsádzali na Rusov: Maďarská republika rád a invázia do Československa, ako som sa dočítal pred chvíľou, Rusi počítali s Maďarmi na inváziu do Juhoslávie v r. 1950, rok 1968 Maďari pomáhali pri invázií do Československa. Inak povedaná, v určitom období je Maďarsko tróojskym koňom Rusov v Európe. To určité obdobie je i dnes.

_
pre Atan Tauautokar: skús diskutovať a poukáž na nezmysel, aby embér videl.
 

Nezmyselné prirovnanie

komentátora ku kórejskému diktátorovi, nezmyselné prirovnanie slovensko-maďarských vzťahov k situácii na Blízkom východe .....
Mimochodom pár rôčikov nazad prebiehali v Budapešti protislovenské demonštrácie organizované jobbikovcami a výsledkom bolo okolo 1000 šaškujúcich pomätencov v dvojmiliónovom meste :-)
Najhoršia smrť je smrť z poplašenosti.
 

Narovnáme nezmyselné prrovnania ?

Komentátora neprirovnávam k diktátorovi, prirovnávam počet fotografií na jednej strane. Komentátor s tým nemá nič spoločné, to je skôr na uváženie šéfredaktorky, či by nebobolo vhodné neustály ksicht komentátora vymeniť za svoje akty. Bolo by sa na čo viac dívať.
_
Je rovnaký postoj Hamasu a Iránu k Izraelu ako Maďarov (cca 80 percent Jobbik+Fidesz) k Slovensku. Rovnako chcú vymazať svojho nepriateľa z mapy sveta. To je fakt, mapy veľkého Uhorska.... chceš to popierať ?
_
Šaškujúcich pomätencov je v Maďarsku cca 20 percent - voličov Jobbiku.
_
Poplašenosť ? Je podobné chovanie sa moslimov a taktikou Maďarov. Po teroristickom útoku, ak začnú byť antimoslimské tendencie, vystúpi moslimka so šatkou na hlave, že nie všetci...Áno to je pravda, nie všetci, ale nikto z nich proti terorizmu neprotestuje. Tak je i to teraz s kanceláriou, nie všetci Maďari... Csáky i Bugár sa dištancujú, ale nikto neprotestuje. I ty nazývaš šaškárňou kanceláriu toho J__ebba__ka, ale neprotestuješ, napadneš mňa. Iní sa uchýľujú na napadánie Fica - to rieši problém ?
_
_
Pre obyčajne je to inak : Slovensko musí manévrovať medzi veľmocami - ruské tanky sú tu skôr ako americké. Slovensko má jediného nepriateľa: Maďarsko. Od roku 1988 sa svet a Eutópa neuveriteľne zmenili. Možné je dnes včetko, preto i naša vtieravosť k Rusku.
 

Ak hľadáš

akty choď na iné stránky, nechápem ako niekomu môže prekážať fotka komentátora.

Porovnávať Hamas s Maďarmi je nonsens, v Bystrici volili Kotlebu a nemyslím si že väčšina občanov bystrického samosprávneho kraja má názory ako Kotleba. Slovensko nemá v Maďarsku nepriateľa, to je tá poplašenosť a pri_po_sra_tosť ktorá vždy prináša volebné hlasy tým ktorí začnú šermovať maďarskou kartou.
 

Mne prekáža,

až 5 fotiek jedného komentátora na jednej strane. Je to nad tvoje chápanie ? Napíše 5 riadkový komntár, buf fotka, o 20 minút ďalší 5 riadkový komentár, buf fotka ... Od šéfredaktorky by sa dalo čakať väčší zmysel pre mieru.
_
Hovorí Kotleba o vymazaní Maďarska z mapy sveta ? Čo sa týka Hamasu, veď som už napísal vyššie ako to je , hudreš si svoje. Ahmadinežád (to je ten z Iránu, ak by si nevedel) vyhlásil (ešte raz, len vyhlásil), že vymaže Izrael z mapy sveta a Izrael uvažuje o preventívnom útoku.
_
Pojašenost a pri_po_sra_tosť to sa vždy ***** aby nebol nepriateľ v strehu. Vyjadrenia Orbána a Jobbiku sú jasné, nedvojzmyselné a následujä činy. Nežijeme s Maďarmi v mieri, bola vojna pred 2 sv. vojnou... I dnes sa čaká na iskru, čo sa dialo pri Hedvige, čo sa deje, dialo na zápasoch v Dunajskej Strede...
_
Prečo neodsudzuješ čin poslanca Jobbiku, ale vypisuješ frázy, ktoré som od Maďarov čítal x krát.
 

Neviem či čítaš niečo medzi riadkami,

nikde som sa nezmienil, že chváliš ruskú politiku. Vcelku som s Tvojim názorom súhlasil, a čomu som celkom nerozumel, na to som sa Ťa opýtal. Pýtal som sa Ťa na Tvoj názor k vtieravosti (Tvoja definícia) vlád našej a maďarskej voči Rusku. O Maďaroch nehovorme, tí majú svoju vládu a tá má svoje dôvody. Že by nejaké dôvody mal aj maďarský národ, o tom dosť pochybujem (1956). Takže momentálne zaujímavý je nadštandardne chápavý postoj našich politikov a našej politiky voči politike Ruska v Európe. Tento postoj v konečnom dôsledku vyznieva ako opozícia voči našim partnerom a záväzkom v EÚ. Veď koniec koncov Slováci a Rusko majú veľmi podobnú modernú históriu vzájomných vzťahov ako Maďari s Rusmi. Je to dosť dobrý dôvod na to, aby som sa pýtal na nadštandardnú prívetivosť slovenskej politiky k súčasnej ruskej rozpínavosti (1968).
 

Toľko nezmyslov

v jednom príspevku, to človek len tak nevidí :-)
 
Hodnoť

hahaha

neuveriteľné ... SMK a Jobbik pomáhajú vedome Smeru a SNS ... k výhre v parlamentných voľbách ... :)
 
Hodnoť

Madari asi potrebuju dalsi Vilagos

aby mali co oslavovat.
 
Hodnoť

 

invazia moslimov v Europe, a Palcaky riesi Trianon a autonomiu...vedno s Jobbikom. Myslim ze to je teraz starost c 1
 

Zásah

Keď si ***** organizovali gardu v čašníckych uniformách, prisahali na vlať, Štefana, turula či čo, to bolo slávy. Teraz, keď Maďarsko zaplavujú desaťtisíce utečencov, Jebbikov nevidno. Max tak potichučky v dave niekomu rozbijú hubu na stanici.

Zato treba štvať susedov, najmä tých, ktorí držia Maďarom pred Bruselom stranu ...
 
Hodnoť

 

Madari najviac nenavidia rumunov na slovakov pozeraju ako na decko, kedže je to mlady štat.Každy normalny človek vie že k zmene slov.mad hranic bez pomoci velmocnosti nemože dojst čo už 38-mom raz zap.štaty ukazali.Ziadna parl-na strana v HU nechce zmenu hranic ale o starostlivost vonku žijucich madarov je ich ustavnou povinnostou.Orban pozera na rusov z čisto ekonomickych pričin,však volakedy ich zasobali kvalitnymi potravinami čo ešte rusi pametaju a pochvaluju.Blbci sa nájdu na obidvoch stranách dunaja.
 
Hodnoť

Autor článku,

podľa mňa pomáhate Smeru - SD.

Otázne je, či konáte vedome, alebo či ste iba "tajným" spolupracovníkom Smeru - SD.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 4 888
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 814
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 068
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 904
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 295
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 847
 7. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 741
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 199
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 050

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?